2011. március 31., csütörtök

'RobotRock'

Az első hivatalos Skins party!!

Június 12-én, szombaton a Dürer Kertben érkezik Londonból Luke Pasqualino, azaz Freddie, a Skins sorozatból. Ez lesz az első hivatalos Skins Party Magyarországon, de ha minden jól megy a szerzők évente hármat terveznek. A buli már délután ötkör elkezdődik és egészen reggelig tart. A magyarokat a RobotRock srácok, Palotai, Stereo Killaz és Dictator, valamint a Tesco Disco duója képviseli. Pár darab jegy maradt elővételben, de lehet majd venni a helyszínen is. Viszont csak az próbálkozzon a bejutással, aki már betöltötte a 16-ot, mert ezt nagyon szigorúan veszik! Ennél vadabb bulival nem is kezdődhet a nyár!

Crystal Castles - Untrust Us

Crsystal Castle - Biográfia

Crystal Castles-t hallgatni olyan élmény, mint besodródni egy dimenziókapuba biztonsági öv nélkül. Ismeretlen és fantasztikus zenei létsíkok tárulnak fel a befogadók szeme előtt a torontói együttes koncertjein, és aki látta már őket élőben egy életre rabja lett ennek a megfoghatatlan zenei csodának.
Elvarázsolt világukba belépve olyan szépségeket pillanthatunk meg, amelyek leginkább a Slowdive, a Ladytron és a HeartsRevolution univerzumában elrejtett kincsekhez hasonlítanak. Alice Glassék a kétezres évek közepén az elektronikus zenék rendszerében egy másik dimenzióra nyíló kaput fedeztek fel. Túlvilági kalandjaikon szerzett tapasztalataikat 2008-as bemutatkozó albumukat hallgatva ismerhették meg a new wave, a shoegaze és a lo-fi zenefüggők. A lemezt az NME az évtized legfontosabb albumai között méltatta, tavaly megjelent második nagylemezük – amely egyszerűen csak a Crystal Castles II néven lett bejegyezve -, már nemcsak a kritikusokat és a rétegzenék rajongóit ejtette rabul: Alice Glass, a Crystal Castles énekesnője annak a popkulturális archetípusnak a megtestesítője, aki Ethan Kath producerrel együtt nem a csillogó és mindenki ragyogását magába szívó Madonnával, hanem sokkal inkább Robert Smith-szel, a Cure fekete angyalával találja meg a közös hangot. Erre bizonyíték Roberttel közös daluk a Not in Love, amely tavaly decemberben fagyasztotta be a nemzetközi slágerlistákat. 2011 nyarán a legnagyobb nemzetközi könnyűzenei fesztiválok mellett elvarázsolt birodalmuk csak Szigeten nyitja meg kapuit a közönség előtt.

The Bloody Beetroots a szigeten


Sister Bliss, az elektronikus tánczenék nagyasszonya, a Faithless billentyűse tavaly a Szigeten megsúgta nekünk, hogy a Bloody Beetrootsra érdemes odafigyelnünk, hiszen ez az egyik legtehetségesebb feltörekvő kooperáció jelenleg az elektronikus zenei világban.
A formációt négy évvel ezelőtt hozta létre két ismert producer és dj, Bob Rifo alias Sir Bob Cornelius Rifo és társa, Tommy Tea, akit még Isaacként is ismert partykörökben. A MSTRKRFT-tal és a Crookersszel egy húron pendülő duó őrült mixeivel rögtön elkezdte bombázni a blogoszférát, a tévésorozatok, valamint a videójátékok világát. Nem sokkal ezután már saját szerzeményeikkel is hódítottak; a Mac Mac és a Butter nemzetközi sikere Steve Aoki kiadójának, a Dim Mak Recordsnak a figyelmét sem kerülte el. 2007 óta a bulijaiban Venom-álarcban nyomuló olaszok ennek a kiadónak a védjegye alatt állítják elő bombasztikus trackjeiket. 2008-ban két kislemezt dobtak piacra, a Rombót és a Corneliust. Mindkét kiadvány komoly helyezést ért el a letöltési listákon, de a legnagyobb sikert az egy évvel később megjelent Warp aratta, amely az év bulihimnuszaként kürtölte világgá a Bloody Beetroots hírnevét. Első nagylemezük megjelenésekor már nemzetközi szupersztároknak számítottak, és felléptek a legnagyobb európai partyhelyszíneken. A Romborama kiadását követően egy nagyszabású live actet hoztak létre, melynek köszönhetően a Bloody Beatroots a Death Crew 77-el bővült.  Ezért a Bloody Beatroots Death Crew 77 első szigetes fellépésén nemcsak Tommy Tea-vel és Bob Rifóval találkozhat a közönség, hanem azzal az energikus zenekarral bulizhat kifulladásig, amely rendre minden fellépésén átlépi azt a terhelési határt, amit egy dobszerkó, egy keverőpult és egy mikrofon kibír.

Amy Winehouse is jön a Szigetre

Az elmúlt nap terjedő pletykák tehát beigazolódtak: Amy Winehouse valóban fellép, először Magyarországon, bár az ő esetében ugye csak az a biztos, ha már ott áll a színpadon. Tavalyi fellépése után visszatér a Kasabian, remélhetőleg erősebb koncerttel, mint az volt. A további újdonságok közül ugyancsak visszatérőnek számít a Magyarországon korábban már koncertező Deftones és a Good Charlotte, míg először látogat majd hozzánk a svéd Peter Bjorn And John, a walesi Lostprophets és a trendi fehér srácok kedvenc rappere, Kid Cudi.

Chemical Brothers - Escape Velocity

Sziget programok


Kevés olyan elektronikus zenében utazó páros van, akik között már lassan két évtizednyi közös munka után is olyan hatékonyan működik a kémia, ha az egész világot megmozgató slágerek előállításáról van szó, mint Tom Rowlands és Ed Simons.
1992-ben, a gitár alapú rockzenék egyeduralmát megelégelve Rowlands és Simons eredetileg Dust Brothers néven alapította minden idők egyik legismertebb elektronikus zenei brandjét. Ennek a sikervállalkozásnak az elektronika-függők körén túlra is sikerült eljuttatnia a big beat műfaj rendkívüli erővel bíró kemikáliáit, a Hey Boy Hey Girl, a Galvanize, a Block Rockin' Betas, az Out Of Control vagy a Do It Again című számokat. A Grammy-díjas terapeuták eddig hat nagylemezzel és az Electric Battle Weapon című mixekkel már számtalanszor bebizonyították, hogy szuggesztív képsorokkal, lézerfényekkel és stroboszkópokkal megspékelt élő kezeléseikre a kilencvenes évek közepe óta rendre több tízezres tömeg iratkozik fel a legnagyobb külföldi fesztiválokon (Coachella, T in the Park, Glastonbury, Lowlands). Szerencsére, a hazai rajongónak ezúttal sem háziorvosukhoz vagy gyógyszerészükhöz, mindössze a Szigethez kell fordulniuk, ha részt kívánnak venni a Chemical Brothers minden elemi részecskét megmozgató elektroterápiáján.